Založ si blog

Demokratovi neprekáža kritika fungovania tzv. europarlamentu-či … ?

Považujem za úplne legitímne kritizovať súčasný mechanizmus fungovania EP. Komunita vyše 700 poslancov z členských krajín EU, ktorá sa neriadi princípom rovnosti práv a povinností členov EP, v ktorej je rozhodovanie dané do rúk akýchsi „FRAKCIÍ“, v ktorých potom o všetkom rozhodujú poslanci z veľkých krajín Západu – z F, D, a i. – to NIE JE PARLAMENT. To je sektárska slobodomurárska lóža.

V dnešnom EP má poslanec zo SR možnosť buď sa stotožniť s návrhom svojej ideologickej frakcie a hlasovať ako poslušný otrok záujmov F a D alebo môže hlasovanie ignorovať. Byť proti znamená hrozbu vylúčenia z frakcie a tým zaradenie sa do skupiny akýchsi bezdomovcov, čo sa túlajú po chodbách a rokovacej sále EP, blúdia po Bruseli ako smiešne individuá, – bez toho, aby sa niekto zaoberal ich návrhmi.

Predkladanie návrhov je v EP vyšpekulované tak, že ak ide o návrh nezaradeného poslanca z malej krajiny, nevypočuje si ho v pléne EP takmer nikto. Je logické, že potom sa takýto návrh ani len nezaradí do programu hlasovania. Rokuje a najmä sa hlasuje iba za návrhy frakcií, teda za tie návrhy, ktoré vyhovujú národným záujmom D či F. Takéto návrhy z taktických dôvodov predkladajú aj členovia frakcií z malých štátov EU. Nie však preto, že sú v súlade s potrebami týchto malých štátov, ale preto, lebo si na ich predloženie veľkí hráči z D či F nájdu kariéristov z malých krajín, tzv. nastrčencov. Nastrčenci napr. z Estónska neraz predložia aj také návrhy, ktoré nielenže vymysleli v D či F ale ktoré dakedy idú doslova proti národnoštátnym záujmom materskej krajiny, – v tomto prípade napr. Estónska.

V EP sa národovectvo nenosí. Preto v EP národne orientovaní poslanci zo SR zväčša patria medzi „nezaradených“ teda medzi politických „bezdomovcov“. Takto fungovali v EP napr. aj zástupcovia SNS a Republiky. Proti-národne orientovaní politici zo SR a zo „slovenských“ mejnstrímových médií sa im vysmievali a označovali ich za zbytočných poslancov. Prečo ? Lebo vraj nedokázali v EP presadiť nič, žiaden zákon. – Akoby tí poslanci napr. z PS, čo to tvrdia, dačo užitočné pre SR presadili..

– Nie ani oni nič, čo by vyplývalo zo špecificky slovenských záujmov /napr. pri migrácii, poľnohospodárskych dotáciách, protiruských sankciách/ nepresadili. Jediné, čo dokázali, bolo predloženie návrhov z dielne D či F, ktoré však z taktických dôvodov nepredložili Nemci či Farncúzi, ale „slovenskí“ nastrčenci. Poväčšine sa však vplyv týchto zo SR pochádzajúcich europoslancov obmedzil iba na disciplinované hlasovanie v súlade s názorom vedenia frakcie, teda v súlade so záujmami F či D.

Nezaradení poslanci zo SR, napr. pán Uhrík neboli v EP pasívni. Využili diskriminačne pridelené minimum na vystupovanie v pléne EP aspoň na to, aby heslovite oboznámili EU so skutočnými potrebami a záujmami Slovákov. Vystúpenia predstaviteľov Republiky boli vždy v prospech národných záujmov SR. Boli kritické voči EK, voči euronormám, voči euro-sankciám. Boli búrlivé. Väčšina poslanocv EP z veľkých štátov, kadejakých liberálov a pseudo-ľudových kvázikonzervatívcov za to slovenských poslancov ešte viac znenávidela. Oni však bojovali, – a hlasno dávali najavo, že tu je aj iná Európa, než je tá Európa francúzska či nemecká. Pre mňa boli poslanci ako Uhrík jedinými skutočnými SLOVENSKÝMI poslancami v EP. Poslanci z liberálneho a progresívneho tábora, – to boli skôr iba „europoslanci“ , teda zástupcovia neexistujúceho „európskeho národa“. To neboli slovenskí vlastenci. To boli nezriedka dokonca zradcovia záujmov Slovenska a Slovákov.

Tak ako v minulosti, tak ani dnes sa nebudem sa báť preferovať v EP opäť národniarov. Nie ich hlas v EP nesmie zaniknúť a ani nezanikne.Ich zásluhou tam bude aj autentický hlas Slovenska, ktorý bude silno vyrušovať tých, čo Slovensko a Slovákov za nič nemajú, čo nás tu medzi Tatrami a Dunajom považujú za nesvojprávnu masu a našu krajinu iba za nástupisko vo výbojoch na východ. V EP nepotrebujeme euro-servilákov, nepotrebujeme poslušných členov cudzokrajných frakcií. V EP potrebujeme Slovákov, ktorí tam budú -keď už nič iné, tak aspoň riadne nahlas artikulovať, že SR je tu, že existuje a že má svoje zvrchované záujmy a požiadavky.

Verím, že súčasná podoba EP a EU sa rýchlo zmení. Že sa EU vráti ku svojmu pôvodnému cieľu podpory voľného pohybu peňazí, tovarov, služieb a ľudí. Verím, že sa EP v presadí ZÁKAZ FUNGOVANIA FRAKCIÍ. Verím že pri návrhu a hlasovaní o jednotlivých návrhoch euronoriem bude môcť a MUSIEŤ každý poslanec vystupovať slobodne a samostatne. V súlade s potrebami ľudí, ktorí ho volili. Verím, že sa EP zmení na skutočný parlament predstaviteľov národov Európy.

-Lebo ak nie, potom nie je o čo stáť. Potom slobodomyseľní Slováci nemajú v spoločenstve, ujarmenom chomútom frakcií a záujmov veľkých krajín EU, -teda Nemecka a Francúzska, – potom tam nemajú naozaj čo hľadať.

PS: Prosím nemazať, -postačí manipulácia s počítadlom…Prosím o elementárny zmysel pre demokratickú pluralitnú diskusiu. Veď žijeme v demokracii, – či už nie ?

Úspešná misia Pellegriniho, Kaliňáka a Blanára v USA

12.07.2024

Veľmi stručne povedané, naši politickí „misionári“ dosiahli na stretnutí NATO v USA, čo chceli. 1/ Podieľali sa na zablokovaní pozvánky UA do NATO; UA dostala iba hmlisté ubezpečnie, že je na ceste. Žiaden termín a žiadna pozvánka sa nekonali. 2/ Vo vyjadrení k členstvu UA v NATO je explicitne napísané, že s členstvom UA v NATO musia súhlasiť všetci [...]

Hannibalov protokol…

10.07.2024

Izraelci sú autori rôznych vynálezov. Šikovných i menej šikovných, nádejných i desivých. Jedným z najdesivejších je tzv. Hannibalov protokol. Podľa tejto smernice majú izraelskí vojaci právo zabíjať aj vlastných vojakov a civilov, ak ide o najvyššie záujmy štátu, alebo ak sa tým dá zabrániť zajatiu izraelských vojakov a civilov nepriateľskými bojovníkmi. Protokol [...]

Je v Bratislave aj bar pre heterosexuálov ?

01.07.2024

V Bratislave vraj otvorili nový „gay-bar“. Ako gay bar sa propaguje, tak je aj verejne označený a komunitne zaradený. Dovoľte sa v tejto situácii spýtať, – je v Bratislave aj nejaký BAR PRE HETEROSEXUÁLOV ? Myslím bar, ktorý by mal v názve, že je hetero-bar, bol by tak aj zvonku verejne označený a bol by ako hetero-bar aj spoločensky akceptovaný ? Otváranie [...]

Robert Fico, rokovanie vlády

Hrabko: Fico nikdy nemal ústavnú väčšinu, aj tak ústavu dokázal meniť

13.07.2024 07:38

V minulosti podľa publicistu Fico opakovane dokázal väčšinu potrebnú na odsúhlasenie ústavnej zmeny dosiahnuť rokovaniami s opozíciou.

F-16, stíhačky, F16, armáda, letectvo

ONLINE: Kyjev chcel stovky, príde ich niekoľko. Príchod F-16 na Ukrajinu je komplikovaný

13.07.2024 07:30, aktualizované: 10:30

Kyjev v lete konečne dostane stíhačky F-16, ale v oveľa menšom počte, ako dúfal, uvádza agentúra Bloomberg.

feren

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 47
Celková čítanosť: 109973x
Priemerná čítanosť článkov: 2340x

Autor blogu

Kategórie