Založ si blog

Uhrík – jediný skutočný SLOVÁK v europarlamente

Po Slovensku sa šíria lži, že vraj slovenskí poslanci v EP nebudú zástupcami SR, ale že tam budú jednými z vyše 700 zástupcov „Európanov“. Fiktívneho národného spoločenstva, ktoré neexistovalo, neexistuje a nikdy existovať nebude. Poslanci EP zvolení na Slovensku budú vraj v Bruseli môcť fungovať iba ako príslušníci nejakej z politických platforiem, zostavených na báze ideológií veľkých štátov EU: nemeckej, francúzskej, beneluxovej…Ak sa vraj slovenskí poslanci v EP do týchto Západom vymyslených ideových siekt nedostanú, budú z nich v Bruseli akoby bezdomovci, poslanci bez straníckej príslušnosti, tuláci, bezvýznamné kuriózne individuá. Nebudú vraj mať na nič vplyv, nebudú môcť nič zmeniť, lebo v EP sa dá akýkoľvek zákon presadiť iba v tlupe rovnako zmýšľajúcich europoslancov. Vystúpiť v pláne EP aj s tým najgeniálnejším zákonom je vraj na smiech. Ostatní poslanci si ho v pléne ani nevypočujú, nieto, že by o ňom popremýšľali a event. zaň zahlasovali. Nezahlasujú, ani keby chceli. Ak by tak urobili, ich dni v príslušnej ideovej sekte by boli spočítané.

Bože, aká je toto len nehoráznosť. Áno, v praxi to takto v skrz-naskrz prehnitom EP naozaj funguje. Nezaradený poslanec nemá šancu iniciovať a presadiť akúkoľvek normu podľa vlastných predstáv, hoc by bola neviemako užitočná napr. pre SR či pre EU. No na druhej strane, – žiaden poslanec z malej krajiny EU -aj keď je v tej najsilnejšej frakcii EP nemá šancu presadiť akýkoľvek zákon, vyhovujúci záujmom svojej krajiny, – pokiaľ by to nebolo v súlade so záujmami veľkých krajín EU: Francúzska, Nemecka a pod. Áno, poslanci z malých krajín sú formálne častými predkladateľmi euronoriem v EP, – no robia to iba ako nastrčenci F či D, ako ich agenti, robia tak v súlade s národnoštátnymi záujmami F a D, no nikdy nie v súlade so záujmami vlastnej krajiny. – Ďakujem pekne za takúto legislatívnu iniciatívu.

Zástupcovia malých krajín nemajú v súčasnom euro-svinčíku žiadnu vážnosť, -hoc by boli stokrát v silnej eurofrakcii. Jediným „právom“ či skôr povinnosťou je predkladať kadejaké strelené návrhy ako nastrčenci F či D – no a potom predovšetkým už len tupo odsúhlasovať všetko, na čom sa páni z F a D ovládajúci danú frakciu dohodli. Poslanci zo SR, ktorí budú v EP zaradení po týchto eurovoľbách do frakcií sa stanú obyčajnými hlasovacími nevoľníkmi. Budú otrokmi záujmov F, D a i. veľkých štátov Západu. Objektívne, či chcú alebo nie, sa z nich stanú zradcovia národnoštátnych záujmov SR.

Svetlou výnimkou spomedzi Slovákov v EP bol v minulom období poslanec za Republiku pán Uhrík. On jediný fungoval v EP ako slobodný človek. Artikuloval originálne potreby Slovenska. Mal na to síce v EP vždy iba pár sekúnd vystúpenia v pléne-lebo tak to tam tí podvodníci zariadili,-no aj to mu stačilo, aby svojimi vystúpeniami dal vedieť, že SR existuje. Aj to mu stačilo, aby oboznámil EU s požiadavkami Slovákov. Aj to mu stačilo, aby spolu s inými národne orientovanými poslancami z iných krajín EU pranieroval kozmopolitné extrémne liberálne smerovanie EU.

Pán Uhrík bol jediný, kto v EP bojoval ako Slovák za Slovensko a za Slovákov. Nepochybujem o tom, že či už v rámci malej skupiny národne zmýšľajúcich poslancov alebo individuálne bude aj v budúcom období dvíhať nad hlavu zástavu Slovenska. Nebude slúžiť žiadnym nemeckým či francúzskym frakciám, nebude z neho hlasovací automat. Bude to suverénny zástupca suverénneho Slovenska.

-Áno, nádej Slovenska a Slovákov je práve takýto typ poslanca v EP. Ak už musíme žiť v chomúte EU, nech nás ťahajú aspoň tí správni ťahúni. A nech v ten správny čas, keď sa otvoria vráta príležitostí, potiahnu Slovensko v ústrety slobode a obnovenej národnej zvrchovanosti.

Úspešná misia Pellegriniho, Kaliňáka a Blanára v USA

12.07.2024

Veľmi stručne povedané, naši politickí „misionári“ dosiahli na stretnutí NATO v USA, čo chceli. 1/ Podieľali sa na zablokovaní pozvánky UA do NATO; UA dostala iba hmlisté ubezpečnie, že je na ceste. Žiaden termín a žiadna pozvánka sa nekonali. 2/ Vo vyjadrení k členstvu UA v NATO je explicitne napísané, že s členstvom UA v NATO musia súhlasiť všetci [...]

Hannibalov protokol…

10.07.2024

Izraelci sú autori rôznych vynálezov. Šikovných i menej šikovných, nádejných i desivých. Jedným z najdesivejších je tzv. Hannibalov protokol. Podľa tejto smernice majú izraelskí vojaci právo zabíjať aj vlastných vojakov a civilov, ak ide o najvyššie záujmy štátu, alebo ak sa tým dá zabrániť zajatiu izraelských vojakov a civilov nepriateľskými bojovníkmi. Protokol [...]

Je v Bratislave aj bar pre heterosexuálov ?

01.07.2024

V Bratislave vraj otvorili nový „gay-bar“. Ako gay bar sa propaguje, tak je aj verejne označený a komunitne zaradený. Dovoľte sa v tejto situácii spýtať, – je v Bratislave aj nejaký BAR PRE HETEROSEXUÁLOV ? Myslím bar, ktorý by mal v názve, že je hetero-bar, bol by tak aj zvonku verejne označený a bol by ako hetero-bar aj spoločensky akceptovaný ? Otváranie [...]

blesk, búrka, Zbyňov, mReportér

Intenzívne búrky spôsobili na strednom a západnom Slovensku energetickú kalamitu. Vyčíňanie počasia sa ešte neskončilo, platia výstrahy

13.07.2024 10:26, aktualizované: 12:05

Na východe môže byť aj 38 stupňov, na väčšine územia hrozia tiež búrky, upozorňuje SHMÚ.

Robert Fico, rokovanie vlády

Hrabko: Fico nikdy nemal ústavnú väčšinu, aj tak ústavu dokázal meniť

13.07.2024 07:38

V minulosti podľa publicistu Fico opakovane dokázal väčšinu potrebnú na odsúhlasenie ústavnej zmeny dosiahnuť rokovaniami s opozíciou.

F-16, stíhačky, F16, armáda, letectvo

ONLINE: Kyjev chcel stovky, príde ich niekoľko. Príchod F-16 na Ukrajinu je komplikovaný

13.07.2024 07:30, aktualizované: 10:30

Kyjev v lete konečne dostane stíhačky F-16, ale v oveľa menšom počte, ako dúfal, uvádza agentúra Bloomberg.

feren

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 47
Celková čítanosť: 109992x
Priemerná čítanosť článkov: 2340x

Autor blogu

Kategórie