Založ si blog

Frky z tlačovky Šimečkovcov

Kedysi sa na Slovensku žarty, vtipy v školskom slangu nazývali „frky“. Prišlo mi toto slovo na um, lebo dosť pasuje na to, čo sa dalo vidieť a počuť na prvej TB po eurovoľbách.

Šimečka a Odor na TB hovorili pateticky a vážne, no ich výroky vyznievali skôr humorne. Nechtiac humorne. Nechcený humor zo šimečkovcov priam striekal. Fŕkal na všetky strany. Preto frky. Pre tých, čo TB nesledovali sa tu teraz podelím aspoň o pár frkov, ktoré som si napochytro zapamätal.

  • Šimečka sa pochválil, že medzi europoslancami EP za PS sú síce mladé ale vzdelané a skúsené politické osobnosti. Dokonca vraj aj osobnosti celoeurópskeho významu. Z reči tela pani Cifrovej Ostrihoňovej som pobadal, že ona vie, o kom Šimečka hovoril. Cifrová-Ostrihoňová je naozaj už dnes veľká osobnosť európskej politiky. Je to perla, ktorá ozdobí každé zasadnutie EP, na ktorom bude prítomná. Cifrová-Ostrihoňová je politický créme de la créme.
  • Šimečka v záchvate radosti nad tým, že PS porazilo Smer SSD /spomenul to vo vystúpení spolu 12 krát…/ zabudol na čo bola TB vlastne zvolaná. Pozabudol, že sa mali bilancovať voľby do EP. Neustále sa vracal iba k jednému, -ako PS porazilo Smer. A ako vďaka PS na Slovensku zvíťazila progresívno-liberálna ideológia a nie sociálna demokracia. Frk je v tom, že progresívno-liberálna ideológia sociálnu demokraciu v SR neporazila. Sociálna demokracia zo SR bude mať v EP rovnaký počet mandátov, 5+1 = 6 ako PS.
  • Veľkou ozdobou slovenského PS bude v EP aj Maďar Ódor Lajos. Je to monumentálna figúra. Tvárou a hlasom sa podobá na iného výnimočného Maďara, ktorý za Slovákov vystupoval na tribúnach v 50.-60 tych rokoch. Tiež bol internacionališta a tiež nenávidel slovenských ncionalištov. Volal sa Siroky Vilmos alias súdruh Viliam Široký. Na tribúne podobne ako Ódor čítal prejavy z papiera, tiež nádherne miešal maďarský prízvuk so slovenskými a českými slovami a tiež chcel doviesť SR ku pokrokovým /čítaj progresívnym/ zajtrajškom. Aj on verejne rád prisahal. Nie však na ideológiu EU ale na ideológiu stalinizmu. Iste si všetci spomeniete na archívne zábery z miliónového smútočného zhromaždenia na Václavskom námestí v Prahe po smrti Stalina a Gottwalda a na Širokého nezabudnuteľné slovensko-maďarské ráčkovanie prísahy “ tak phísahámé, tak phísahámé, tak phísaháááme !“
  • Ako jeden veľký frk vyznela napokon aj celá TB šimečkovcov. Novinári na nej nepokazili žiadnu „srandu“ a Šimečkovi a spol. kládli iba spôsobné, mierumilovné otázky. Nezaznela žiadna otázka na to, prečo v SR s 8 hlasmi vyhrala ľavica a národniari, prečo sa progresívcom nepodarilo poraziť sociálnu demokraciu ako celok, prečo PS vysala a kanibalizovala svojich najbližších politických spojencov z radov SaS, Demokratov, Slovenska príp. z radov KDH. O týchto otázkach sa našľapovalo veľmi ticho, veľmi opatrne. Hja, novinári ak ide o ich milované Progresívne Slovensko vedia byť aj šarmantní , diskrétni a chápaví. Potlačenú agresivitu s vybíjajú až následne. Na najbližšej TB Smeru, Hlasu, SNS, či Republiky.

Smer nikoho zo svojich nepožiera, Šimečkovo PS však najbližších partnerov áno

11.06.2024

Akýsi jojkársky moderátorík s priškrteným hlasom a vypúlenými očami dnes pri zmienke o tom, že PS vyhralo eurovoľby zásluhou vycicania ostatných liberálnych strán /SaS, Demokrati…/ víťazoslávne vyhlásil, že aj Smer vo voľbách vycical iné strany /Hlas, SNS/ len aby zvíťazil. Ó ako hlbokomyseľné, ó aká geniálna analógia, – ó aké trápne! Prečo ? Nuž [...]

Slovenské letecké esá medzi pilotmi, čo zradili „tisovskú“ SR neboli

08.06.2024

Ďakujem pánovi Miroslavovi Čaplovičovi za článok, ktorým si pripomenul 85 rokov od zrady 8 letcov. Išlo o letcov leteckého pluku Slovenskej armády v Piešťanoch. Napriek tomu, že sa ostatní členovia leteckého pluku pokúsili zabrániť odletu lietadiel vlastnými telami, útek do zahraničia /do Poľska/ sa im podaril. Zradu zdôvodňovali ušlí letci neskôr tým, že neboli [...]

Rusko vracia úder

06.06.2024

Prezident Ruskej federácie V.V.Putin dnes oznámil praktické kroky, ktoré uvoľnia zásobovanie proti-západne orientovaných s Ruskom spriatelených krajín najmodernejšími zbraňami, schopnými zasahovať územia krajín NATO a ich spojencov. Putin dal pokyn, aby tieto krajiny dostali od Ruska rakety dlhého doletu, moderné lietadlá schopné nosiť tzv. plávajúce bomby, ďalekonosné [...]

irán, izrael, útok

Irán nainštaloval nové centrifúgy v stredisku na spracovanie uránu

13.06.2024 21:14

Západné krajiny Irán dlhodobo podozrievajú, že má v úmysle vyrobiť jadrovú zbraň.

Emmanuel Macron

Zacharovová: Francúzsko sa príliš angažuje v konflikte na Ukrajine, hrozí mu stret s Ruskom

13.06.2024 18:15

Podľa hovorkyne ruskej diplomacie je načase, aby sa ľudia vo Francúzsku prebudili a uvedomili si, do čoho sú zaťahovaní.

Putin Gold

Veľká sedmička prinúti úspory Moskvy pracovať pre Kyjev

13.06.2024 18:04, aktualizované: 22:27

Šéf Kremľa s nimi kedysi sedel za jedným stolom. Z niekdajšej Veľkej osmičky je ale dnes Veľká sedmička, a jej lídri na summite G7 v Taliansku chystajú veľké zúčtovanie s Vladimirom Putinom za jeho agresiu proti Ukrajine.

Emmanuel Macron

Macron hrá po prehre v eurovoľbách vabank. Ako môže jeho pád ovplyvniť úniu?

13.06.2024 18:00

Vráti sa Smer po eurovoľbách do rodiny európskych socialistov? Analytici sú skeptickí.

feren

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 41
Celková čítanosť: 94549x
Priemerná čítanosť článkov: 2306x

Autor blogu

Kategórie