Založ si blog

Vyplakávanie za Mazákom dokazuje, kto tu ovládal justíciu

Vyslúžilý staručký Mazák včera skončil. Sudcovia ho skúšali dať dolu z vedenia Súdnej rady už takmer 3 roky. Konečne sa im to podarilo. Konečne sa súdna rada bude môcť znormalizovať.

Opozícia, – bývalá vládna koalícia z odvolania Mazáka besnie.Niektorí dnešní opoziční /včera však vládni/ politici sú z toho hotoví. Tak ako po prehre Korčoka aj včera, po odvolaní Mazáka museli asi užiť psychofarmaká. Prečo ? Veď Mazáka odvolala súdna rada, lebo neoprávnene dával lustrovať sudcov. Súdna rada odvolala Mazáka čisto z etických, profesionálnych príčin. Nie z politických dôvodov. Tak prečo to potom politickej opozícii prekáža ?

Je čudné, keď Plaváková z PS, Holečková z KDH, Kolíková z SaS a vedenie OLaNO a. strany Demokrati hovorí čosi o politickom útoku Ficovej vlády na súdnu moc. Ale veď Fico a spol. Mazáka neodvolali, -odvolali ho kolegovia zo súdnej rady ! Nie z politických ale z etických dôvodov. – Tak prečo túto apolitickú vec súčasná opozícia politizuje ?

Celé je to akési čudné, nelogické. Logiku by do kritiky opozície voči Mazákovmu odchodu dodala iba jedna jediná vec.- A síce, že Mazák konal – v prípade lustrácií sudcov ale aj v desiatkach iných prípadov, podľa požiadaviek dnešnej opozície. Logiku by vyplakávanie opozície za Mazákom malo iba vtedy, ak by bol Mazák súčasťou politickej opozície / resp.bývalej vlády/. Zmysel by dnešná kritika opozície mala iba ak by Mazák nebol nestranný a nezávislý sudca. ale stranícky kriviteľ práva. – Ako by Mazák bol dôležitá figúra PS/SaS/KDH…na aktuálnej politickej šachovnici.

-Ak to tak je, a zdá sa, že je to tak aj naozaj je, – potom je Mazákovo odvolanie nie iba očistou súdnej rady od neetického sudcu, ale aj prejavom jej de-politizácie. Tak ako mnohé iné oblasti nášho života, tak sa potom aj súdnictvo za Ficovej vlády vracia k dodržiavaniu zákonnosti a normality.

-A to je dobre. Naozaj dobre.

Majstri genocídy z Nemecka hodnotia „genocídy“ iných

24.05.2024

Je to výsmech. Nemci, ktorí v nie tak dávnej minulosti chceli zniesť z povrchu Zeme komplet celé národy Rusov, Poliakov, Čechov, Bielorusov…a ďalších Slovanov, ktorí chceli úplne vymazať Rómov, Židov, negroidov atď. – títo Nemci /v mene Západu/ dnes kárajú Srbov za genocídu. Ako maskovanie pritom používajú Rwandu, ale to je detail. V týchto dňoch sa na [...]

SaS má aj v tejto smutnej dobe zmysel pre humor

21.05.2024

SaS a osobitne jej predseda Grohling má aj v tejto smutnej dobe zmysel pre humor-konkrétne pre čierny humor. Grohling v priebehu 24 hodín vo viacerých médiách utrúsil tieto celkom podarené žartíky: SaS bola vždy slušná strana, ktorá nikdy na nikoho neútočila, nebola vulgárna, slušne a vecne argumentovala. -Dobré, že ? Alebo tento žartík: v neútočnosti, v tolerancii voči [...]

Kolegyňa Porubänová, – čo si to dovoľuješ ?

20.05.2024

Sociologička Sylvia Porubänová dnes v jednej zo súkromných televízií /ta3/ vyhlásila, že nám v súčasnosti na Slovensku hrozia represálie a režim diktatúry. – Mám podobné vzdelanie, ako pani Porubänová, preto si dovoľujem s ňou odborne ale aj ľudsky hlboko nesúhlasiť. A protestovať, že sa šírenie poplašnej správy -maskované ako odborné sociologické [...]

vojna na Ukrajine, Vovčansk

NATO je už v priamej konfrontácii s Ruskom a eskaluje konflikt na Ukrajine, tvrdí Kremeľ

27.05.2024 16:34

Aliancia podľa Peskova svojou militaristickou rétorikou "upadá do vojnového vytrženia".

Handlová, atentátnik, streľba, Fico

Mohla Ficova ochranka zasiahnuť lepšie? Experti nasimulovali atentát z Handlovej

27.05.2024 16:25

Venovali sa problému, či ochranka mohla v tomto prípade urobiť viac pre minimalizáciu dôsledkov útoku krátkou palnou zbraňou z bezprostrednej blízkosti.

súd, fico, atentát, cintula, šts

Ficov atentátnik ostáva v právoplatnej väzbe. O jeho vine a treste sa ešte len bude rozhodovať

27.05.2024 14:44

Útočník si ponechal zákonom stanovenú lehotu na vyjadrenie, či proti rozhodnutiu podá sťažnosť, o ktorej by rozhodoval Najvyšší súd SR.

Izrael Palestínčania Gaza armáda útoky Rafah

Peklo na zemi. V Gaze zaživa zhoreli desiatky utečencov

27.05.2024 14:37

Zábery obhorených tiel sú podľa humanitárnej organizácie jazvou na tvári ľudstva a svetového spoločenstva, ktoré doteraz zlyhalo pri ochrane obyvateľov Gazy.

feren

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 33
Celková čítanosť: 76545x
Priemerná čítanosť článkov: 2320x

Autor blogu

Kategórie