Totálny úpadok „novinára“ pána Krála

Aj keď o tom písal už kolega „moechus“ , nedá mi, aby som trochu dlhšie než iba diskusným príspevkom k téme aj ja nevyjadril. Nedá mi to preto, lebo to čo v nedeľnej diskusnej relácii stváral pán „novinár“ Král, to už presiahlo všetky medze poctivého žurnalizmu.

Moderátor Král dnes už nie iba skákal do reči diskutujúcemu predstaviteľovi vládnej koalície, ale s ním minimálne v 15% z času relácie aj ohnivo polemizoval. Samozrejme, predstaviteľovi opozície prenechal voľné pole, neprerušoval ho a už vôbec mu neprotirečil. Jednoducho, opozičník bol pre neho sťa sladký cukríček.

Dnes k obvyklým neférovkám proti zástupcovi vlády pridal aj čosi navyše. Vytasil sa na koaličníka, nakloneného korekciám v zákone o transakčnej dani jedným veľkým megaklamstvom. O čo ide ? Nuž o to, že skreslene citoval a na dôvažok aj prekrútene interpretoval výrok R.Fica o nezrušiteľnosti transakčnej dane.

Milý pán Král: R.Fico ani dnes a ani nikdy v minulosti nepovedal, že transakčná daň tu bude v nezmenenej podobe na večné časy. R .Fico iba povedal /je to i v titulke Pravdy/, že „v tejto chvíli je transakčná daň nezrušiteľná“. Čiže povedal:

-transakčná daň je nezrušiteľná V TEJTO CHVÍLI, čo ale neznamená, že ju v budúcnosti, keď sa nájde lepší zdroj konsolidácie alebo keď sa ekonomika SR zlepší a proces konsolidácie sa bude môcť utlmiť, nebude možné daň nahradiť niečím iným;

-transakčná daň je v tejto chvíli nezrušiteľná- NEZRUŠITEĽNÁ ale neznamená, že by nebola korigovateľná; práve naopak, R.Fico jedným dychom pripustil isté korekcie, ktoré budú môcť byť finančne kompenzovateľné, – už počas tohto roka, resp. v pri navrhovaní štátneho rozpočtu SR na rok 2026.

Všetko teda podľa R.Fica závisí na tom, či sa bude môcť SR konsolidovať aj bez 700 mil. eur /očakávaných ziskov z transakčnej dane/. Ak sa okrem konsolidačných opatrení uvažovaných rozpočet SR na r.2026 nájdu iné akceptovateľné zdroje, bude to mať dopad na podobu a dĺžku trvania transakčnej dane.

Pán Král, -rozumeli ste obsahu a cieľu tohto vysvetlenia ? Ak nie, tak potom vám v tom bráni buď limit vašich odborných schopností alebo limitácia vašej osobnej integrity. Inak povedané: buď to pochopiť nedokážete alebo to pochopiť nechcete.

Našťastie, nie sú v SR všetci novinári tak limitovaní, ako pán Král. Dôkazom je aj článok, ktorý je v Pravde tejto veci venovaný.

R.Fico na nedeľnej TB po 10.00 spomenul posilňujúci sa zlozvyk niektorých moderátorov zneužívať obrazovku či mikrofón na svoju politickú exhibíciu. Moderátori, ktorí týmto zlozvykom trpia, začínajú moderovanie relácie tým, že divákom ponúkajú svoje súkromné politické videnie sveta. Samozrejme maximálne dystopické-v štýle „všetko zlé, všetko zlé“. Takíto moderátori nekladú otázky diskutérom ale nahrádzajú ich vlastnou politizáciou. Politizujú, hoci na to nie sú oprávnení nejakým politickým mandátom. Ani volebným, ani straníckym.

Presne takýmto príkladom je pán Král. V úvode dnešnej nedeľnej relácie si 7 minút odkrojil pre seba. Na čo ? Samozrejme na svoje protivládne antificovské výpady, na maľovanie obrazu o SR ako beznádejne sa rozpadajúceho štátu, plného korupčných a nahlúplych koaličníkov. /Jednovetová kritická zmienka o opozícii na konci monológu bola zo strany pána Krála iba komickým pokusom o alibi nestrannosti. Pokusom trápnym a nevierohodným/.

Neteší ma, že tu a teraz musím novinárske výkony pána Krála kritizovať. Nechcem, aby to vyznelo ako môj hejt voči nemu. Priznám sa, že som donedávna odbornosť pána Krála chválil. No pred pár týždňami som so smútkom musel konštatovať, že sa veci menia. Pán Král nám začína dosť silno upadať…

– Dôkaz ? Nech sa páči: vo svojej autorskej relácii „Král na ťahu“ -potom čo v duely politických strán neustále víťazili koaličníci, začal pán Král bagatelizovať hlasovanie divákov a začal si vyberať do diskusie takých predstaviteľov koalície, ktorí sú politicky okrajoví a rétoricky nespôsobilí poraziť opozíciu. Takto si napr. do relácie zavolal politických bezdomovcov Migaľa a Šalitroša. Formálne členov Ficovej vlády, no fakticky už v opozícii voči nej. Výsledok ? – Diskutéri z opozície konečne nad „koalíciou“ vyhrali. O málo, ale predsa.

Takže hurá do toho. V najbližšej relácii Král svoj trik zopakuje: proti antificovskej opozícii de iure sa postaví antificovská opozícia de facto. No veď čo iné ak už nie akási „opozícia v koalícii“ sú Drucker a jeho blízky priateľ Šaško ?

Páni z vedenia ta3, -mali by ste si s moderátorom Králom vážne pohovoriť. Mali by ste ho upozorniť na to, že povinnosťou moderátora je klásť otázky a nie politicky sa prezentovať a exhibovať. A ak to nepomôže, mali by ste zvážiť, či z nedeľnej politickej relácie pána Krála nenahradiť niekým iným. Niekým, kto ovláda diskusiu z úzadia, prostredníctvom osobnej charizmy, odbornej fundovanosti a prostredníctvom spoločenskej dôležitosti kladených otázok. A nie prostredníctvom svojho nenáležitého osobného sebapresadzovania.

Hitparáda nedeľných hlúpostí: Zlatý kotkodák pre pána Grohlinga..

21.06.2026

Posledný raz pred letnými prázdninami si dovoľujeme za to, čo odznelo v dnešnej politickej nedeli udeliť cenu „Zlatý kotkodák“ za najhlúpejší výrok spomedzi všetkých tých, čo dnes v televíznych diskusiách odzneli. Cenu „Zlatý kotkodák“ dnes dostáva dúhový kohútik pán Grohling za výrok, že treba urobiť všetko, aby táto vláda padla a my /SaS/ [...]

Jóbova zvesť pre Šimečku a spol: Agentúra MOODY´S ponechala SR známku A3 so STABILNÝM VÝHĽADOM

20.06.2026

Táto Jóbova zvesť pre našu opozíciu sa dostala do slovenských médií včera v noci. Denník N ju publikoval už o 23.00, neskôr sa dostala na stručný prehľad informácií aj v Sme, no a okolo jednej v noci ju uviedla aj Pravda. Podobne ako Sme iba v najstručnejšej možnej flešovej podobe. Jediný portál, ktorý sa verdiktu Moody´s venoval obšírnejšie, je na počudovanie Denník [...]

Inscenácia vtipu O „INTELIGENTNÝCH“ BLONDÍNKACH v réžii Braňa Krála

19.06.2026

Dnes poobede som pochopil, prečo sa o blondínkach nepekne klebetí, že sú „hlúpe“. Vo všeobecnosti podľa mňa nie sú hlúpe ale tie dve, čo som vďaka ta3 uvidel v akcii z Bruselu, sú naozaj hlúpe, – POLITICKY hlúpe. Nie, nie som žiaden mizogýn. Nie som ani nepriateľ blond vlasov, skôr naopak. Ale čo je veľa, to je veľa. Sledovať v tv jednu progresívnu [...]

Trump

Prekvapivý obrat vo Washingtone. Republikánsky Senát podporil koniec amerických úderov na Irán

23.06.2026 22:15

Trump tvrdí, že Teherán súhlasil s jadrovými kontrolami „do nekonečna“.

polícia, jazero, utopenie, topenie, rieka

Dve tragédie v jeden deň: na juhu Slovenska sa utopil mladík aj 50-ročný muž

23.06.2026 21:45

Počas dvoch dní došlo podľa polície k trom tragickým udalostiam na vodných tokoch a plochách, ktoré si vyžiadali ľudské životy.

medveď hnedý

Medvedica napadla poľovníka pri Liptovskej Porúbke. Postrelenú šelmu dohľadali a zastrelili

23.06.2026 21:38, aktualizované: 22:15

Na sociálnej sieti o tom informoval štátny tajomník ministerstva životného prostredia Filip Kuffa.

feren

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 303
Celková čítanosť: 814338x
Priemerná čítanosť článkov: 2688x

Autor blogu

Kategórie