Založ si blog

Lacová z RTVS za každú cenu proti vláde. KDH podporí Rašiho-na porazenie !

Sobotnajšie dialógy medzi kandidátom Hlasu na predsedu parlamentu-Richardom Rašim a predsedom KDH Majerským, prebiehali v pokojnej atmosfére. Jeden i druhý diskutér sa usilovali byť konštruktívni a hovoriť iba o veciach, ktorým rozumeli alebo o ktorých mali informácie. Žiadne špekulácie, žiadne konšpirácie. Žiadne zlé úmysly. Normálna diskusia.

Jediný, kto celú vec narúšal, bola moderátorka „verejnoprávnej“ RTVS Karolina Lacová. Pripadala mi, ako poriadne napaprčená upratovačka, ktorá behá okolo príjemne sa baviacich hostí pohostinstva so smradľavou handrou a vedrom a provokatívne obom hosťom naznačuje, že by mali z lokálu buď vypadnúť, alebo sa správať tak, ako sa na hostí správnej putiky patrí-teda mali by kliať, pľuvať na zem a jeden druhému sa vyhrážať.

Lacová mala asi inštrukciu vyvolať medzi kádehákom a hlasistom riadnu kuca-pacu. Mala hostí provokovať dovtedy, dokedy sa nezačnú medzi sebou ruvať ako psi. Nedarilo sa jej. Jediný, kto v diskusii brechal, skákal do reči, prekrikoval a pripisoval druhému tie najhoršie úmysly – bola ona. Nijaký zámer sa jej nevydaril. Nepomohol ani haf ani hafhaf…

Do sveta z rozhovoru Rašiho a Majerského prenikla iba jedna – paradoxne pre upokojenie dnešnej politickej situácie v SR dosť pozitívna správa: že v prípade oficiálnej kandidatúry a voľby R.Rašiho na post predsedu parlamentu Kresťansko-demokratické hnutie podporí veľmi pravdepodobne v hlasovaní hlasistu Richarda Rašiho. – To je ale sklamanie ! Scenár diskusie sa úplne zmenil. Miesto deštrukcie procesu normalizácie koalično-opozičných vzťahov napokon došlo k potvrdeniu tendencií k vecnosti a konštruktívnosti.

Po dnešnom vyjadrení Majerského má Raši post šéfa NRSR takmer istý aj v prípade, že by za neho nehlasovala koaličná SNS. To sa však sotva stane, lebo by to bolo proti koaličnej zmluve. Danko síce frfoce, no až tak ďaleko, -na hranicu pádu vlády sotva zájde. Prečo ? Lebo mať vo vláde 3 ministrov pri cca 5% hlasov z parlamentných volieb – to je zázrak, ktorý sa sotva kedy zopakuje.

Dráma, ktorú dnes chcela namoderovať medzi KDH a Hlasom pani Lacová, novinárka z RTVS, sa neudiala. Diskusia v neverejnoprávnej RTVS mala paradoxne -verejnoprávny konštruktívny priebeh. Paradoxne to ale nebolo zásluhou moderátorky RTVS, ale napriek nej. Narušiť pokojnú diskusiu vlády a opozície sa Machajovej pracovníčke nepodarilo. Chvalabohu.

PS: Čo nedokázala Lacová, to sa dodatočne snažia dotiahnuť do konca mejnstrímové médiá. Zveličujú /napr. aj Pravda/ dve-tri slovká Majerského, -vraj ani koalícia nie je spokojná s ministerkou Dolinkovou a možno ju po eurovoľbách vymení. Zaujímavé, -takáto ničím nepodložená banalita sa dostane do titulky, no dôrazné vyjadrenie Rašiho, že Dolinková má v Hlase plnú dôveru a že sa nijaká výmena konať nebude, zostalo takmer nepovšimnuté.

Pozitívnosť a konštruktívnosť sa jednoducho v slovenských médiách nenosí. Nosí sa strašenie verejnosti, maľovanie reality na čierno, intrigovanie, hašterenie. Politika súčasnej KDH je pre slniečkárskych novinárov na porazenie. Dôkaz ? V dnešnom Denníku N označujú dvaja komentátori tohto denníka vedenie KDH ako „užitočných idiotov“ Fica a spol.

Nech je akokoľvek – novinári, ktorí majú deštrukciu SR v popise práce si na svoju záškodnícku činnosť budú musieť nájsť inú diskusiu. Urobiť svár z dnešnej diskusie na RTVS sa im nepodarilo. Ešte raz: chvalabohu nepodarilo.

Majstri genocídy z Nemecka hodnotia „genocídy“ iných

24.05.2024

Je to výsmech. Nemci, ktorí v nie tak dávnej minulosti chceli zniesť z povrchu Zeme komplet celé národy Rusov, Poliakov, Čechov, Bielorusov…a ďalších Slovanov, ktorí chceli úplne vymazať Rómov, Židov, negroidov atď. – títo Nemci /v mene Západu/ dnes kárajú Srbov za genocídu. Ako maskovanie pritom používajú Rwandu, ale to je detail. V týchto dňoch sa na [...]

SaS má aj v tejto smutnej dobe zmysel pre humor

21.05.2024

SaS a osobitne jej predseda Grohling má aj v tejto smutnej dobe zmysel pre humor-konkrétne pre čierny humor. Grohling v priebehu 24 hodín vo viacerých médiách utrúsil tieto celkom podarené žartíky: SaS bola vždy slušná strana, ktorá nikdy na nikoho neútočila, nebola vulgárna, slušne a vecne argumentovala. -Dobré, že ? Alebo tento žartík: v neútočnosti, v tolerancii voči [...]

Kolegyňa Porubänová, – čo si to dovoľuješ ?

20.05.2024

Sociologička Sylvia Porubänová dnes v jednej zo súkromných televízií /ta3/ vyhlásila, že nám v súčasnosti na Slovensku hrozia represálie a režim diktatúry. – Mám podobné vzdelanie, ako pani Porubänová, preto si dovoľujem s ňou odborne ale aj ľudsky hlboko nesúhlasiť. A protestovať, že sa šírenie poplašnej správy -maskované ako odborné sociologické [...]

Aktuálna informácia, horúca novinka, práve sa stalo, PRAVDA, mimoriadna správa, mimoriadne1, mim1

Do hasičov počas zásahu na diaľnici D1 vrazilo auto, na pomoc im letí vrtuľník

27.05.2024 18:10

Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby o tom informuje na sociálnej sieti.

žilina, polícia,

Len 16-ročný mladík namieril BMW do skupiny ľudí, jeden človek skončil v nemocnici

27.05.2024 17:53

Vyšetrovateľ na obvineného spracoval podnet na podanie návrhu na jeho vzatie do väzby.

ZSSK, vlak, zeleznice, IC, stanica, lokomotiva, pracovnik

Vlak v Podolínci zraziť malé dievčatko, doprava je smerom do Starej Ľubovne zastavená

27.05.2024 17:49

Dieťa malo utrpieť zranenia, ich rozsah nateraz nie je známy.

SR Košice nemocnica poliklinika zdravotníctvo KEX

Penta posilňuje svoj vplyv v zdravotníctve. Štát jej za 11 miliónov eur predal košickú nemocnicu

27.05.2024 17:17

Železnice sa snažili areál neúspešne predať od roku 2021, kedy bola vyvolávacia cena až 13,3 milióna eur.

feren

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 33
Celková čítanosť: 76554x
Priemerná čítanosť článkov: 2320x

Autor blogu

Kategórie