Považujem za úplne legitímne kritizovať súčasný mechanizmus fungovania EP. Komunita vyše 700 poslancov z členských krajín EU, ktorá sa neriadi princípom rovnosti práv a povinností členov EP, v ktorej je rozhodovanie dané do rúk akýchsi „FRAKCIÍ“, v ktorých potom o všetkom rozhodujú poslanci z veľkých krajín Západu – z F, D, a i. – to NIE JE PARLAMENT. To je sektárska slobodomurárska lóža.
V dnešnom EP má poslanec zo SR možnosť buď sa stotožniť s návrhom svojej ideologickej frakcie a hlasovať ako poslušný otrok záujmov F a D alebo môže hlasovanie ignorovať. Byť proti znamená hrozbu vylúčenia z frakcie a tým zaradenie sa do skupiny akýchsi bezdomovcov, čo sa túlajú po chodbách a rokovacej sále EP, blúdia po Bruseli ako smiešne individuá, – bez toho, aby sa niekto zaoberal ich návrhmi.
Predkladanie návrhov je v EP vyšpekulované tak, že ak ide o návrh nezaradeného poslanca z malej krajiny, nevypočuje si ho v pléne EP takmer nikto. Je logické, že potom sa takýto návrh ani len nezaradí do programu hlasovania. Rokuje a najmä sa hlasuje iba za návrhy frakcií, teda za tie návrhy, ktoré vyhovujú národným záujmom D či F. Takéto návrhy z taktických dôvodov predkladajú aj členovia frakcií z malých štátov EU. Nie však preto, že sú v súlade s potrebami týchto malých štátov, ale preto, lebo si na ich predloženie veľkí hráči z D či F nájdu kariéristov z malých krajín, tzv. nastrčencov. Nastrčenci napr. z Estónska neraz predložia aj také návrhy, ktoré nielenže vymysleli v D či F ale ktoré dakedy idú doslova proti národnoštátnym záujmom materskej krajiny, – v tomto prípade napr. Estónska.
V EP sa národovectvo nenosí. Preto v EP národne orientovaní poslanci zo SR zväčša patria medzi „nezaradených“ teda medzi politických „bezdomovcov“. Takto fungovali v EP napr. aj zástupcovia SNS a Republiky. Proti-národne orientovaní politici zo SR a zo „slovenských“ mejnstrímových médií sa im vysmievali a označovali ich za zbytočných poslancov. Prečo ? Lebo vraj nedokázali v EP presadiť nič, žiaden zákon. – Akoby tí poslanci napr. z PS, čo to tvrdia, dačo užitočné pre SR presadili..
– Nie ani oni nič, čo by vyplývalo zo špecificky slovenských záujmov /napr. pri migrácii, poľnohospodárskych dotáciách, protiruských sankciách/ nepresadili. Jediné, čo dokázali, bolo predloženie návrhov z dielne D či F, ktoré však z taktických dôvodov nepredložili Nemci či Farncúzi, ale „slovenskí“ nastrčenci. Poväčšine sa však vplyv týchto zo SR pochádzajúcich europoslancov obmedzil iba na disciplinované hlasovanie v súlade s názorom vedenia frakcie, teda v súlade so záujmami F či D.
Nezaradení poslanci zo SR, napr. pán Uhrík neboli v EP pasívni. Využili diskriminačne pridelené minimum na vystupovanie v pléne EP aspoň na to, aby heslovite oboznámili EU so skutočnými potrebami a záujmami Slovákov. Vystúpenia predstaviteľov Republiky boli vždy v prospech národných záujmov SR. Boli kritické voči EK, voči euronormám, voči euro-sankciám. Boli búrlivé. Väčšina poslanocv EP z veľkých štátov, kadejakých liberálov a pseudo-ľudových kvázikonzervatívcov za to slovenských poslancov ešte viac znenávidela. Oni však bojovali, – a hlasno dávali najavo, že tu je aj iná Európa, než je tá Európa francúzska či nemecká. Pre mňa boli poslanci ako Uhrík jedinými skutočnými SLOVENSKÝMI poslancami v EP. Poslanci z liberálneho a progresívneho tábora, – to boli skôr iba „europoslanci“ , teda zástupcovia neexistujúceho „európskeho národa“. To neboli slovenskí vlastenci. To boli nezriedka dokonca zradcovia záujmov Slovenska a Slovákov.
Tak ako v minulosti, tak ani dnes sa nebudem sa báť preferovať v EP opäť národniarov. Nie ich hlas v EP nesmie zaniknúť a ani nezanikne.Ich zásluhou tam bude aj autentický hlas Slovenska, ktorý bude silno vyrušovať tých, čo Slovensko a Slovákov za nič nemajú, čo nás tu medzi Tatrami a Dunajom považujú za nesvojprávnu masu a našu krajinu iba za nástupisko vo výbojoch na východ. V EP nepotrebujeme euro-servilákov, nepotrebujeme poslušných členov cudzokrajných frakcií. V EP potrebujeme Slovákov, ktorí tam budú -keď už nič iné, tak aspoň riadne nahlas artikulovať, že SR je tu, že existuje a že má svoje zvrchované záujmy a požiadavky.
Verím, že súčasná podoba EP a EU sa rýchlo zmení. Že sa EU vráti ku svojmu pôvodnému cieľu podpory voľného pohybu peňazí, tovarov, služieb a ľudí. Verím, že sa EP v presadí ZÁKAZ FUNGOVANIA FRAKCIÍ. Verím že pri návrhu a hlasovaní o jednotlivých návrhoch euronoriem bude môcť a MUSIEŤ každý poslanec vystupovať slobodne a samostatne. V súlade s potrebami ľudí, ktorí ho volili. Verím, že sa EP zmení na skutočný parlament predstaviteľov národov Európy.
-Lebo ak nie, potom nie je o čo stáť. Potom slobodomyseľní Slováci nemajú v spoločenstve, ujarmenom chomútom frakcií a záujmov veľkých krajín EU, -teda Nemecka a Francúzska, – potom tam nemajú naozaj čo hľadať.
PS: Prosím nemazať, -postačí manipulácia s počítadlom…Prosím o elementárny zmysel pre demokratickú pluralitnú diskusiu. Veď žijeme v demokracii, – či už nie ?
Tu nejde ani tak o europarlament. To je iba... ...
EU parlament NEMÁ zákonodarnú iniciatívu. To... ...
Národniarov? Ak to dokážete, skúste si pozrieť... ...
je to veľmi drahý orgán a veľmi zbytočný, lebo... ...
Europarlament je taký potrebný pre život... ...
Celá debata | RSS tejto debaty