Založ si blog

Kolegyňa Porubänová, – čo si to dovoľuješ ?

Sociologička Sylvia Porubänová dnes v jednej zo súkromných televízií /ta3/ vyhlásila, že nám v súčasnosti na Slovensku hrozia represálie a režim diktatúry. – Mám podobné vzdelanie, ako pani Porubänová, preto si dovoľujem s ňou odborne ale aj ľudsky hlboko nesúhlasiť. A protestovať, že sa šírenie poplašnej správy -maskované ako odborné sociologické vyjadrenie, dostalo do mediálneho priestoru .Porubänová je svojim spôsobom zázrak. Zázračne často sa objavuje v televíziách, napriek tomu, že úroveň jej odborných poznatkov je slušnejšie povedané, nedostatočná.

Zázrakom ale nie je, že jej vyjadrenia boli a sú vždy extrémne proti-národniarske, prevažne liberálno-progresivistické. Politické, nie odborné, nie profesionálne.

Vyjadrenia pani kolegyne Porubänovej však nie sú iba neodborné a výsostne politické, ale sú navyše plné šarlatánstva, poloprávd, lží. Tak je to aj dnes. Pani Porubänová hrubo politicky, bez odborných argumentov a bez faktov tvrdí, že nám v SR hrozia represálie a diktatúra. Aké represálie a zmeny k diktatúre p.Porubänová videla a vidí v SR ? Koľko opozičných politikov a aktivistov Fico zavrel do basy ? Kedy bol v SR vyhlásený výnimočný stav, kedy a ktoré politické strany boli v SR zakázané ? Ktoré televízie, rádiá, ktoré opozičné noviny boli v SR zakázané ?

Pani Porubänová, pomôžem vám s odpoveďou. – Žiadne médiá, žiadne strany neboli zakázané, žiadni funkcionári či aktivisti neboli uväznení. S jedinou výnimkou – s výnimkou opozičného aktivistu Cintulu, ktorý sa dopustil vražedného útoku na predsedu vlády SR.

Pani Porubänová, vy jednoducho klamete. Mali by ste sa hanbiť za to, že zneužívate svoju profesiu na šírenie lží. Mali by ste buď stíchnuť alebo prestať maskovať svoje agresívne opozičné občianske názory akože „odbornosťou“.

PS: Očakávam, že tento príspevok tu dlho nebude. Porubänová je totiž pre mediokraciu takmer svätý grál. Nech. Keď to tu len pár ľudí stihne prečítať, blog splnil svoju funkciu.

PS2: Moje očakávania sa splnili. Kamoši pani Porubänovej zaúradovali. Diskusné príspevky schvaľujúce atentát na Fica síce na portáli napriek protestom nestiahli, ale v prípade tohto článku ich „oko orla“ zafungovalo. Sú jednoducho veci na ktoré sa dá, dokonca aj v slovenských médiách na sto percent spoľahnúť.

Smer nikoho zo svojich nepožiera, Šimečkovo PS však najbližších partnerov áno

11.06.2024

Akýsi jojkársky moderátorík s priškrteným hlasom a vypúlenými očami dnes pri zmienke o tom, že PS vyhralo eurovoľby zásluhou vycicania ostatných liberálnych strán /SaS, Demokrati…/ víťazoslávne vyhlásil, že aj Smer vo voľbách vycical iné strany /Hlas, SNS/ len aby zvíťazil. Ó ako hlbokomyseľné, ó aká geniálna analógia, – ó aké trápne! Prečo ? Nuž [...]

Frky z tlačovky Šimečkovcov

10.06.2024

Kedysi sa na Slovensku žarty, vtipy v školskom slangu nazývali „frky“. Prišlo mi toto slovo na um, lebo dosť pasuje na to, čo sa dalo vidieť a počuť na prvej TB po eurovoľbách. Šimečka a Odor na TB hovorili pateticky a vážne, no ich výroky vyznievali skôr humorne. Nechtiac humorne. Nechcený humor zo šimečkovcov priam striekal. Fŕkal na všetky strany. Preto frky. [...]

Slovenské letecké esá medzi pilotmi, čo zradili „tisovskú“ SR neboli

08.06.2024

Ďakujem pánovi Miroslavovi Čaplovičovi za článok, ktorým si pripomenul 85 rokov od zrady 8 letcov. Išlo o letcov leteckého pluku Slovenskej armády v Piešťanoch. Napriek tomu, že sa ostatní členovia leteckého pluku pokúsili zabrániť odletu lietadiel vlastnými telami, útek do zahraničia /do Poľska/ sa im podaril. Zradu zdôvodňovali ušlí letci neskôr tým, že neboli [...]

irán, izrael, útok

Irán nainštaloval nové centrifúgy v stredisku na spracovanie uránu

13.06.2024 21:14

Západné krajiny Irán dlhodobo podozrievajú, že má v úmysle vyrobiť jadrovú zbraň.

Emmanuel Macron

Zacharovová: Francúzsko sa príliš angažuje v konflikte na Ukrajine, hrozí mu stret s Ruskom

13.06.2024 18:15

Podľa hovorkyne ruskej diplomacie je načase, aby sa ľudia vo Francúzsku prebudili a uvedomili si, do čoho sú zaťahovaní.

Putin Gold

Veľká sedmička prinúti úspory Moskvy pracovať pre Kyjev

13.06.2024 18:04, aktualizované: 22:27

Šéf Kremľa s nimi kedysi sedel za jedným stolom. Z niekdajšej Veľkej osmičky je ale dnes Veľká sedmička, a jej lídri na summite G7 v Taliansku chystajú veľké zúčtovanie s Vladimirom Putinom za jeho agresiu proti Ukrajine.

Emmanuel Macron

Macron hrá po prehre v eurovoľbách vabank. Ako môže jeho pád ovplyvniť úniu?

13.06.2024 18:00

Vráti sa Smer po eurovoľbách do rodiny európskych socialistov? Analytici sú skeptickí.

feren

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 41
Celková čítanosť: 94559x
Priemerná čítanosť článkov: 2306x

Autor blogu

Kategórie