Založ si blog

Vyplakávanie za Mazákom dokazuje, kto tu ovládal justíciu

Vyslúžilý staručký Mazák včera skončil. Sudcovia ho skúšali dať dolu z vedenia Súdnej rady už takmer 3 roky. Konečne sa im to podarilo. Konečne sa súdna rada bude môcť znormalizovať.

Opozícia, – bývalá vládna koalícia z odvolania Mazáka besnie.Niektorí dnešní opoziční /včera však vládni/ politici sú z toho hotoví. Tak ako po prehre Korčoka aj včera, po odvolaní Mazáka museli asi užiť psychofarmaká. Prečo ? Veď Mazáka odvolala súdna rada, lebo neoprávnene dával lustrovať sudcov. Súdna rada odvolala Mazáka čisto z etických, profesionálnych príčin. Nie z politických dôvodov. Tak prečo to potom politickej opozícii prekáža ?

Je čudné, keď Plaváková z PS, Holečková z KDH, Kolíková z SaS a vedenie OLaNO a. strany Demokrati hovorí čosi o politickom útoku Ficovej vlády na súdnu moc. Ale veď Fico a spol. Mazáka neodvolali, -odvolali ho kolegovia zo súdnej rady ! Nie z politických ale z etických dôvodov. – Tak prečo túto apolitickú vec súčasná opozícia politizuje ?

Celé je to akési čudné, nelogické. Logiku by do kritiky opozície voči Mazákovmu odchodu dodala iba jedna jediná vec.- A síce, že Mazák konal – v prípade lustrácií sudcov ale aj v desiatkach iných prípadov, podľa požiadaviek dnešnej opozície. Logiku by vyplakávanie opozície za Mazákom malo iba vtedy, ak by bol Mazák súčasťou politickej opozície / resp.bývalej vlády/. Zmysel by dnešná kritika opozície mala iba ak by Mazák nebol nestranný a nezávislý sudca. ale stranícky kriviteľ práva. – Ako by Mazák bol dôležitá figúra PS/SaS/KDH…na aktuálnej politickej šachovnici.

-Ak to tak je, a zdá sa, že je to tak aj naozaj je, – potom je Mazákovo odvolanie nie iba očistou súdnej rady od neetického sudcu, ale aj prejavom jej de-politizácie. Tak ako mnohé iné oblasti nášho života, tak sa potom aj súdnictvo za Ficovej vlády vracia k dodržiavaniu zákonnosti a normality.

-A to je dobre. Naozaj dobre.

Majstri genocídy z Nemecka hodnotia „genocídy“ iných

24.05.2024

Je to výsmech. Nemci, ktorí v nie tak dávnej minulosti chceli zniesť z povrchu Zeme komplet celé národy Rusov, Poliakov, Čechov, Bielorusov…a ďalších Slovanov, ktorí chceli úplne vymazať Rómov, Židov, negroidov atď. – títo Nemci /v mene Západu/ dnes kárajú Srbov za genocídu. Ako maskovanie pritom používajú Rwandu, ale to je detail. V týchto dňoch sa na [...]

SaS má aj v tejto smutnej dobe zmysel pre humor

21.05.2024

SaS a osobitne jej predseda Grohling má aj v tejto smutnej dobe zmysel pre humor-konkrétne pre čierny humor. Grohling v priebehu 24 hodín vo viacerých médiách utrúsil tieto celkom podarené žartíky: SaS bola vždy slušná strana, ktorá nikdy na nikoho neútočila, nebola vulgárna, slušne a vecne argumentovala. -Dobré, že ? Alebo tento žartík: v neútočnosti, v tolerancii voči [...]

Kolegyňa Porubänová, – čo si to dovoľuješ ?

20.05.2024

Sociologička Sylvia Porubänová dnes v jednej zo súkromných televízií /ta3/ vyhlásila, že nám v súčasnosti na Slovensku hrozia represálie a režim diktatúry. – Mám podobné vzdelanie, ako pani Porubänová, preto si dovoľujem s ňou odborne ale aj ľudsky hlboko nesúhlasiť. A protestovať, že sa šírenie poplašnej správy -maskované ako odborné sociologické [...]

Aktuálna informácia, horúca novinka, práve sa stalo, PRAVDA, mimoriadna správa, mimoriadne1, mim1

Do hasičov počas zásahu na diaľnici D1 vrazilo auto, na pomoc im letí vrtuľník

27.05.2024 18:10

Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby o tom informuje na sociálnej sieti.

žilina, polícia,

Len 16-ročný mladík namieril BMW do skupiny ľudí, jeden človek skončil v nemocnici

27.05.2024 17:53

Vyšetrovateľ na obvineného spracoval podnet na podanie návrhu na jeho vzatie do väzby.

ZSSK, vlak, zeleznice, IC, stanica, lokomotiva, pracovnik

Vlak v Podolínci zraziť malé dievčatko, doprava je smerom do Starej Ľubovne zastavená

27.05.2024 17:49

Dieťa malo utrpieť zranenia, ich rozsah nateraz nie je známy.

SR Košice nemocnica poliklinika zdravotníctvo KEX

Penta posilňuje svoj vplyv v zdravotníctve. Štát jej za 11 miliónov eur predal košickú nemocnicu

27.05.2024 17:17

Železnice sa snažili areál neúspešne predať od roku 2021, kedy bola vyvolávacia cena až 13,3 milióna eur.

feren

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 33
Celková čítanosť: 76554x
Priemerná čítanosť článkov: 2320x

Autor blogu

Kategórie