Lacová z RTVS za každú cenu proti vláde. KDH podporí Rašiho-na porazenie !

20. apríla 2024, feren, Nezaradené

Sobotnajšie dialógy medzi kandidátom Hlasu na predsedu parlamentu-Richardom Rašim a predsedom KDH Majerským, prebiehali v pokojnej atmosfére. Jeden i druhý diskutér sa usilovali byť konštruktívni a hovoriť iba o veciach, ktorým rozumeli alebo o ktorých mali informácie. Žiadne špekulácie, žiadne konšpirácie. Žiadne zlé úmysly. Normálna diskusia.

Jediný, kto celú vec narúšal, bola moderátorka „verejnoprávnej“ RTVS Karolina Lacová. Pripadala mi, ako poriadne napaprčená upratovačka, ktorá behá okolo príjemne sa baviacich hostí pohostinstva so smradľavou handrou a vedrom a provokatívne obom hosťom naznačuje, že by mali z lokálu buď vypadnúť, alebo sa správať tak, ako sa na hostí správnej putiky patrí-teda mali by kliať, pľuvať na zem a jeden druhému sa vyhrážať.

Lacová mala asi inštrukciu vyvolať medzi kádehákom a hlasistom riadnu kuca-pacu. Mala hostí provokovať dovtedy, dokedy sa nezačnú medzi sebou ruvať ako psi. Nedarilo sa jej. Jediný, kto v diskusii brechal, skákal do reči, prekrikoval a pripisoval druhému tie najhoršie úmysly – bola ona. Nijaký zámer sa jej nevydaril. Nepomohol ani haf ani hafhaf…

Do sveta z rozhovoru Rašiho a Majerského prenikla iba jedna – paradoxne pre upokojenie dnešnej politickej situácie v SR dosť pozitívna správa: že v prípade oficiálnej kandidatúry a voľby R.Rašiho na post predsedu parlamentu Kresťansko-demokratické hnutie podporí veľmi pravdepodobne v hlasovaní hlasistu Richarda Rašiho. – To je ale sklamanie ! Scenár diskusie sa úplne zmenil. Miesto deštrukcie procesu normalizácie koalično-opozičných vzťahov napokon došlo k potvrdeniu tendencií k vecnosti a konštruktívnosti.

Po dnešnom vyjadrení Majerského má Raši post šéfa NRSR takmer istý aj v prípade, že by za neho nehlasovala koaličná SNS. To sa však sotva stane, lebo by to bolo proti koaličnej zmluve. Danko síce frfoce, no až tak ďaleko, -na hranicu pádu vlády sotva zájde. Prečo ? Lebo mať vo vláde 3 ministrov pri cca 5% hlasov z parlamentných volieb – to je zázrak, ktorý sa sotva kedy zopakuje.

Dráma, ktorú dnes chcela namoderovať medzi KDH a Hlasom pani Lacová, novinárka z RTVS, sa neudiala. Diskusia v neverejnoprávnej RTVS mala paradoxne -verejnoprávny konštruktívny priebeh. Paradoxne to ale nebolo zásluhou moderátorky RTVS, ale napriek nej. Narušiť pokojnú diskusiu vlády a opozície sa Machajovej pracovníčke nepodarilo. Chvalabohu.

PS: Čo nedokázala Lacová, to sa dodatočne snažia dotiahnuť do konca mejnstrímové médiá. Zveličujú /napr. aj Pravda/ dve-tri slovká Majerského, -vraj ani koalícia nie je spokojná s ministerkou Dolinkovou a možno ju po eurovoľbách vymení. Zaujímavé, -takáto ničím nepodložená banalita sa dostane do titulky, no dôrazné vyjadrenie Rašiho, že Dolinková má v Hlase plnú dôveru a že sa nijaká výmena konať nebude, zostalo takmer nepovšimnuté.

Pozitívnosť a konštruktívnosť sa jednoducho v slovenských médiách nenosí. Nosí sa strašenie verejnosti, maľovanie reality na čierno, intrigovanie, hašterenie. Politika súčasnej KDH je pre slniečkárskych novinárov na porazenie. Dôkaz ? V dnešnom Denníku N označujú dvaja komentátori tohto denníka vedenie KDH ako „užitočných idiotov“ Fica a spol.

Nech je akokoľvek – novinári, ktorí majú deštrukciu SR v popise práce si na svoju záškodnícku činnosť budú musieť nájsť inú diskusiu. Urobiť svár z dnešnej diskusie na RTVS sa im nepodarilo. Ešte raz: chvalabohu nepodarilo.